Respirátory skladom ! Len pre zdravotníkov a právnicke osoby podľa zákona č. 69/2020 Z.z. Obmedzenie predaja
 • TEL: +421 903 890 155
 • Po-Pia 9:00-17:00

STERILIZÁTOR UVC BIELA RAKETA s pohybovým senzorom + ozón

STERILIZÁTOR UVC BIELA RAKETA s pohybovým senzorom + ozón
 • 202006082011430.untitled-13.jpg
 • 202006082009130.untitled-10.jpg
 • 202006082009130.untitled-8.jpg
 • 202006082009130.untitled-9.jpg
 • 202006082000240.img-20200603-wa0000.jpg
 • 202006082030300.untitled-16.jpg

Cena

Žiadosť o cen. ponuku

 • Nedostupné

Objed. číslo: 458269

STERILIZÁTOR UVC "RAKETA" + ozón s diaľkovým ovládaním a pohybovým senzorom

Baktericídne krátkovlnné ultrafialové žiarenie /UVC svetlo s vlnovou dĺžkou 200 až 280 nm/ slúži k účinnej sterilizácii vzduchu, tekutín a povrchov. Pevné telesá absorbujú žiarenie na povrchovej vrstve, voda a iné tekutiny sú polopriepustné na prechod UV svetla. Sterilizačný žiarič (trubica) emituje UVC žiarenie vysokej intenzity, ktoré spoľahlivo zničí väčšinu baktérií, vírusov, pliesní, mikroorganizmov alebo kvasníc, rias, trepiek, protozoa … Lúče žiarenia sú absorbované časťami mikroorganizmov hlavne nukleovými kyselinami.  DNA sa trvale poškodí alebo zničí. Táto germicidná lampa postačí pre miestnosti okolo 30 až 40 m2 s výškou stropu 2,5 až 3 m. V zdravotníctve pre ambulancie a operačné sály je doporučená doba žiarenia touto lampou  2 až 8 hodín, pre rýchlu dezinfekciu postačí doba15 až 30 minút, v závislosti od veľkosti miestnosti. Jedná sa o fyzikálny proces dezinfekcie kde sa do vzduchu nedostávajú žiadne chemikálie, nevznikajú žiadne toxické vedľajšie produkty dezinfekcie  čo má vplyv na životné prostredie. Filtračné sklo obmedzuje tvorbu ozónu na vlnovej dĺžke 185nm a vnútorný povlak obmedzuje degradáciu užitočného UV-C žiarenia. !!! Po ukončení procesu sterilizácie je povolené vstúpiť do miestnosti až po 30 až 40 minútach a miestnosť je potrebné dôkladne vyvetrať !!!

!!! V PROCESE ŽIARENIA SA NESMIE V MIESTNOSTI NACHÁDZAŤ ŽIADEN ŽIVÝ ORGANIZMUS - OSOBY, ZVIERATÁ, RASTLINY !!!

!!! Pozor pri manipulácii sterilizátora - chrániť hlavne pred deťmi - možný vzknik popálenín pri dotyku trubice žiariča a možné poškodenie zraku alebo podráždenie spojoviek pri priamom pohľade do UVC žiariča !!!

Popis výrobku:

Vstupné napätie 220 V (210 V - 240 V)
Výstupný výkon  38 W
Metóda kontroly vypínač + diaľkové ovládanie
Farba krytu biely
 Vlnová dĺžka  185 nm
Čas sterilizácie 15/30/60 minút
lampa UVC lampa s ozónom,
Typ svetla UVC svetlo
Vlastnosti

1. CE, FDA certifikované

2. UVC lampa s ozónom 

Rozmer: 50 x 25 x 25 (cm)

Podľa spôsobu použitia rozlišujeme priame a nepriame ožarovanie:

Priame ožarovanie celkového objemu vzduchu v miestnosti je najúčinnejší spôsob sterilizácie miestnosti. Obsiahne celý objem vzduchu, ničí zárodky na stenách a podlahách.
Praktické použitie priameho ožarovania sa obmedzuje na miestnosti, kde sa nezdržiavajú ľudia.

Nepriame ožarovanie je sterilizácia vzduchu ventiláciou vzduchu cez uzavretý germicídny žiarič alebo horizontálne ožarovanie vrchnej vrstvy vzduchu. Pri tejto metóde je ožarovaný strop miestnosti a prirodzeným alebo nutným prúdením vzduchu dochádza k sterilizácii vzduchu v celej miestnosti. Nízke miestnosti sa týmto spôsobom sterilizujú obtiažnejšie a riziko poškodenia zdravia prítomných osôb je  väčšie, preto odporúčame uzavretý žiarič, ktorý toto riziko eliminuje.

Hlavné funkcie germicidného svietidla:

 •         pohybový senzor, ktorý sa zastaví, keď vojde človek do miestnosti aby neprodukoval naďalej ozón a UVC žiarenie
 •         kompletné svietidlo s UVC žiarivkou 38W,
 •         spoľahlivá sterilizácia vzduchu, tekutín a povrchu,
 •         ničenie baktérií, vírusov, mikroorganizmov, pliesní,  
 •         pre sterilizáciu miestností okolo 30 až 40 m2,
 •         žiadne vedľajšie produkty, nezávadné k potravinám.

Použitie germicidného svietidla:

 • UVC dezinfekcia a sterilizácia v zdravotníctve ako napr. sála pre chorých, ošetrovacia ambulancia, lekárska ambulancia, operačná sál, príjem pacientov,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia v potravinárstve, gastronómii ako napr. dlhšie uchovávanie potravín, priestory pre skladovanie,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia pitnej, úžitkovej a odpadnej vody,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia v chovateľstve ako napr. teráriá, akváriá, podstielky,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia v pestovateľstve ako napr. boj proti plesniam semien, skladovacích priestorov, sušiarní,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia vo farmácií alebo kozmetike ako napr. ovzdušia v prevádzkach,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia v hoteloch, reštauráciách,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia na toaletách,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia na verejných úradoch, čakárňach, reprezentačných priestoroch, skladoch, archívoch,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia vo výrobnom procese, technologickom úseku, sušiarne,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia náradia, prístrojov, strojov,
 • UVC dezinfekcia a sterilizácia baliacich materiálov, prepravných priestorov.

Pozor: UVC žiarenie spôsobuje zápal očných spojiviek alebo popáleniny pokožky, pri práci pod UVC je treba chrániť pokožku napr. gumovými rukavicami a zrak okuliarmi z čistými sklami !

Pôsobnosť

Používa sa v hoteloch, MHD, autobusoch, autách, taxíkoch, reštauráciách, zasadacích miestnostiach, výrobných dieľňach, v domácnostiach :obývacej izbe, kuchyni, kúpeľni, spálni, WC, šatníku,

v kaviarňach, baroch,ubytovniach, čakárniach, šatniach, laboratóriách, skladoch, kancelárskych budovách, hoteloch, obchodoch...

OZÓN je najsilnejšie dezinfekčné činidlo, ktoré má človek momentálne k dispozícii. OZÓN má mimoriadne veľkú mikrobiocídnu účinnosť. Ak je správne použitý, zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné mikroorganizmy rýchlo a dokonalo. Nespotrebovaný ozón sa rozkladá na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia. Je to vysoko účinný, ekologicky prijateľný prostriedok pre účinnú dezinfekciu a sterilizáciu.
Inštalácia:
krok 1
Vyberte z krabice materiál číslo 1 ktorý tvorí časť lampy bočnú stenu a bajonetovým zakončeným ho zapojte do základne lampy. 
krok 2
Vezmite materiál číslo 2 a rovnako bajonetovým zakončením zapustite do základne lampy na druhú stranu, aby tieto dve časti tvorili oválny útvar.
krok 3
Vyberte z krabice germicídnu trubicu a bajonetovým koncom zapojte do základne lampy. Dávajte pozor, aby všetko bolo napojené na doraz a aby nič nevyčnievalo!
krok 4
Na germicidnu žiarivku dáme  gumenú čiapočku označenú ako číslo 4, teda na vrchol germicidnej lampy.
krok 5
Spojte  kroky 1, 2 a 4 čiapočkou, ktorú zatlačíte do ostatných častí lampy a tým vlastne ukončíte inštaláciu.

Po vybratí lampy z obalu, zapneme germicidnu lampu do zástrčky a na tlačítku  0/ 1 na elektrickej šnúre stlačíme jednotku ako zapnuté. Potom si vyberieme diaľkové ovládanie a vložíme do neho dve batérie AAA alebo AAA plus, zatlačíme krytku na diaľkovom ovládaní v hornej časti. Kde sa nachádza šípka Open stlačíme zapínač diaľkového ovládania a zvolíme si čas sterilizácie 15, 30 alebo 60 minút, podľa veľkosti miestnosti. Na malé miestnosti, WC,  kúpeľňa, sklad, šatník, chodba na odkladanie topánok stačí 15 minútová sterilizácia, na miestnosti okolo 20 až 30 m2 stačí 30 minútová sterilizácia a na väčšie priestory ako 30 m2 odporúčame 60 minútovú sterilizáciu. Po nastavení času na diaľkovom ovládači začne lampa odpočítavať 30 sekúnd a pritom jemne pípať a po skončení pípania sa sama zapne a začne fungovať germicídne UVC svetlo a vytvárať ozón.  Tento čas a je vlastne na to, aby ste stihli opustiť miestnosť, v ktorej sa počas sterilizácie nesmú nachádzať osoby, zvieratá a ani žiadne rastliny. Po ukončení sterilizačného procesu sa lampa automaticky VYPNE. Po určitej dobe, napríklad pol hodine môžete vojsť do izby, vyvetrať  zhruba toľko minút koľko ste sterilizovali a izba je pripravená na používanie. My odporúčame v prípade kancelárií alebo priestorov, ktoré sú v poobedných hodinách opustené, vykonávať túto sterilizáciu po skončení pracovnej doby a v podstate ešte pred odchodom skontrolovať, či sa žiarič automaticky vypol. Prípadne ho ešte vytiahnuť z elektrickej zásuvky.